whatsapp

sepet ()

whatsapp
  • ahşap tesbih çubukları

ahşap tesbih çubukları - Tornatürk

9740 kez görüntülendi
Fiyat: 10,00 TL
USD Fiyat: 0,56 USD
AHSAP TESBIH ÇUBUK ÇESITLERI
ADET:

10 mm Çapında yaklaşık . Çaplarında artı , eksi 0.5 mm tolerans payı vardır. 

750 - 800 mm toplam boyunda yaklaşık

Çubuklar Yuvarltılmış Olduğu İçin Hiç Fire Verilmemektedir.

1 paket , Ahşap Çeşitine göre Ağırlıkları 80 gram ve 120 gram aralıklarındadır.

1 paketten , 1 adet tesbih çıkmaktadır.

BARKOT NUMARASI , KÜRESEL LOKASYON NUMARASI ( GLN ) : 8683642563380

ABANOZ AĞACI genellikle tropikal bölgelerde yetişen boyları ortalama 10 metre olan  çok sert bir ağaç türüdür.Hatta eski çağlarda abanoz ağacını çivi olarak kulla nan medeniyetler dahi bulunmaktadır.Sertliğinden dolayı rutubete,mantara ve diğer dış tehditlere karşı dayanıklıdır fakat güneşe karşı oldukça hassastır. Adını odunun dan alan bu ağaç Hindistan, Sri Lanka, Doğu ve Batı Hint Adaları ile Batı Afrika' nın bazı bölgelerinde yetişir. Daha çok Sri Lanka'da yetişen gerçek  abanoz ağacının  (Diospyrus ebenum) gövdesi kalın, kabuğu kömür gibi parlak siyah renkte, kabuk ile odun özü arasındaki odunu ise bembeyazdır.

ARDIÇ AĞACI sivri,sert ve iğneli yapısı sayesinde kurak ve sert iklimlerde bile rahat lıkla yetişebilmektedir. Bu kadar dayanıklı olmasının bir başka sebebi de bünyesinde silisik asittir. Bir çok iğne yapraklı ağaç gibi sürekli yeşil kalabilmek tedir.Güzel koku su vardır. Ülkemizde Trakya ve Anadolu'nun yüksek kesimlerin de yetişir. Finike Ardıcı: Batı ve Güney Anadolu'da yetişen ardıç türüdür. Türkiye'deki en eski ardıç ağacının Konya, Taşkent Alata (Balcılar)'da bulunduğu iddia edilmekte dir. Bu iddiaya göre bin veya 2300 yaşında olan bu ağaca yöresel olarak ağıl ağaç  denilmektedir

CEVİZ AĞACI: Hızlı büyüyen ve boyu 25 ile 40 metre arasına kadar uzayan ağaç  çeşididir. Büyük bir alanı kaplar. 300 ile 500 m2 bir alanı kaplayabilir. Ceviz ağacı  şekli yayvan taç şeklindedir. 3 farklı şekilde görülebilir. Bunlar dik, yarı dik ve taçlı şekilleridir.

 DİŞBUDAK, zeytingiller (Oleaceae) familyasının Fraxinus cinsini oluşturan türüne göre maksimum boyu 10–30 m arasında değişebilen dolgun ve düzgün gövdeli yu varlak tepeli ağaç türlerinin ortak adı.Genellikle sulak ya da derin toprağa sahip yer lerde bulunurlar. Yaprak döken veya bazen herdem yeşil ağaç veya çalı formunda olabilirler.Ülkemizde,Karadeniz ,Marmara ve Trakya sahillerinde ve İç Anadolu'nun iç kesimlerinde bulunur. Genellikle karışık orman halindedir. Adapazarı dolaylarında üst yanlız başına orman oluşturur.

 EJDERKANI AĞACI Hint okyanusu iklimine uygun olan Ejderha kanı ağacı, her mev sim yeşil kalabilen bir ağaç türüdür. İnsan sağlığına faydaları ile bilinen bu ağaç, yara landığı zaman gövdesinden kırmızı bir sıvı akar. Bu nedenle ağaca ejder ağacı, çıkan sıvıya ise ejderha kanı denmiştir. Ejderha Kanı Ağacının ana vatanı Kuzey Atlantik okyanusundaki Kanarya adaları, Cape Verde adası ve Madeira adalarıdır. Hint okya nusu iklimine uygun olan bu ağaç ilginç yapısı ile dikkat çekiyor.                                                             

İROKO: ağacı ağır, sert, yağlı ve yüksek yoğunluklu yapısı sebebiyle dayanıklı mobilyaların vazgeçilmezidir. Uzun ömürlü iroko ağacı doğal çürümeye, böcek ve

hastalıklara karşı yüksek direnç gösterir. Kolay kurur ve işlendikten sonra şekil bozulması yaşanmaz. Asya yağmur ormanlarında yetişen teak ağacına benzer biçimde, İroko ağacı da aynı türün Afrika Yağmur ormanlarında yetişen bir çeşididir.

JAPON KİRAZI AĞACI:Çiçekleri makbuldür. Çiçekleri ağır ağır açar ama çok çabuk dökülür. Hem hayatın başlangıcını yani baharı müjdeler, hem de kaçınılmaz sonunu simgeler. Japonya'da baharın müjdecisi olmasına rağmen, daha solmadan en güzel halindeyken dallarından düşmesi sebebiyle edebiyatta ölüm ile yaşamın birlikteliğini ifade eder.

KAN AĞACI Ağacın kabuk ile öz kısmı arasında kalan 6-10 cm genişliğindeki diri odun beyazımsı ve krem renginde, iç kısmı ise kırmızımsı renktedir. Bu kısım, ağaç  kesildikten sonra morumsu kahverengiye dönüşür. Kan ağacı dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Genellikle ipeksi dokuda, damarları düz sadedir. Akdeniz ülkeleri. Türkiye’ de genellikle Akdeniz ikliminin görüldüğü yerler. Yetiştirilir                                

LİMON AĞACI:Genellikle kuzey ve güney yarımkürenin subtropik iklim bölgelerinde yetiştirilen bir türdür. Limonlar 3-7 m civarında, orta büyüklükte ağaçlar oluştururlar. 8 m.'yi geçen ağaçlara da rastlanılabilmektedir. Taç yapıları dağınık olup; ağaç olgun laştıkça taç yapısı orta sıklığa ulaşır.  Dünya da limon ağacının anavatanı Hindistan' dır. Fakat ülkemizde Akdeniz Bölgesi'nde yetiştiriciliği yaygın olarak yapılmaktadır .  Limon ağacı, bu bölgenin her yerinde yetişmektedir.

MORGÜL AĞACI. Güney Amerika, Brezilya, Kolombiya, Panama ve Surinam' da yetişen bir ağaçtır. Sert bir yapıya sahiptir. İlk işlem gördüğünde şeker pembesi rengindedir; fakat zaman geçtikçe rengi mora doğru koyulaşmaktadır.                                            

PADUK : Paduk ağacı, Batı Afrika'da ve güney Asya'da yetişen, göbek odunlu  ağaç lar türünden bir ağaçtır. Afrika'da Gabon ve Kamerun, Asya'da ise Hindistan, Burma ve güney Çin'de yetişir. İlk kesildiğinde parlak kırmızı olan rengi daha sonra koyulaşır ve toprak rengine döner. Özgül ağırlığı 0,8 dir. Yüzey rengi koyulaşma eğilimi götse rir. Koyu kahverengi veya bordo tonlarında olabilir. Paduk ağacı, ağaç  halindey ken daha ağır ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Paduk ağacının kesimi sonrası ise çizgileri ile güzel bir görsel oluşturduğu görülür.                                                                                                        

PAU ROSA AĞACI:Gözenekli bir ağaç olmasına rağmen pürüzsüz, mermer gibi bir dokuya sahiptir. Yüksek kum zımpara ve polisaj sonrası mükemmel yüzey dokusu ve renk tonu verir. Hafif hareli kızıl kahveye kaçan bir tona sahiptir. Suya ve darbeye dayanımı çok yüksektir.

PİNUS NİGRA (KARAÇAM) çamgiller (Pinaceae) familyasından bir çam türü. Kara çam ağaçları 35–40 m boy yapar. Yaşlı ağaçlarda gövde derin çatlaklıdır, kalın

ve esmer kabukları vardır. Bu Ağaçlar bol reçineli tomurcuklar büyük, silindirik ve uçları sivri, tomurcuk pullarının kenarları kirpiklidir. Anadolu topraklarının en vefakâr ağacıdır. Kahramanmaraş ile Gümüşhane arasında bulunan ve "Anadolu Çaprazı" adı verilen dağ sisteminin batısında kalan Karadeniz, Ege ve Akdeniz dağlarında ve İç Anadolu'nun stepleri dışındaki tüm dağlık kesimlerinde çok geniş yayılışa sahiptir.                                                                                                                        

YEŞİL PELESENK :Adından anlaşıldığı gibi yeşil bir renge sahiptir. Yağlı ve sertlik derecesi oldukça yüksek, iyi cila tutan bir ağaçtır, anavatanı Afrika'dır. Sertlik derece si ve mukavemeti oldukça yüksek olduğu için bu ağaç yaygın olarak gemilerdeki bazı mekanik akşamlarda ya da çark yataklarında kullanılmıştır. Pelesenk ağacı genellikle Kızıldeniz kıyıları, Hindistan, Madagaskar, Senegal gibi sıcak yerlerde yetişir. Kışın yapraklarını dökmeyen bu ağaç, doğramacılıkta sıklıkla kullanılır.

YILAN AĞACI  ÖzellikleriKesilen ağacın hava ile olan teması arttıkça ilk etapta kırmı zı olan rengi kahverengi tonlara dönüşür. - Oldukça sert bir yapısı vardır. Bu sebeple kesilmesi ve delinmesi çok zor bir işlemdir. Çok iyi cila tutma özelliği bulun maktadır. - Yılan ağacının odunu tatsız bir yapıya sahiptir. Güney Afrika, Fransız Guyanası ve Amazon ormanlarında yetişir.                                                                                                              

KUKA : tropikal iklime sahip olan Endonezya ve Hindistan gibi ülkelerde yetişen Kuka ağacının sert yapılı meyvesidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              

 

 

 

Teknik dökümanları inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.